Škola Prapořiště

Prapořiště 100, 345 06

Historie 

Fotokopie školní kroniky (otevřete kliknutím na obrázek vlevo) – zatím od roku 1948 – vzniká postupně proto, že věříme v zájem veřejnosti o tento dokument nejen školy, ale i své doby – a snažíme se ho proto na webových stránkách zpřístupnit. Školní kroniku si můžete otevřít kliknutím na obrázek - zatím naskenováno do roku 1956. Pokud budeme mít k dispozici zajímavé příspěvky z historie školy - rádi je zde zveřejníme. Fota z historie naleznete ve FOTO archivu. V průběhu 20. století (založena v roce 1903 jako škola německá) prošla škola různými obdobími - byla zde jen škola mateřská, škola mateřská i základní se dvěma ředitelstvími, škola mateřská i základní s jedním ředitelstvím ... - byla (pravděpodobně) psána jen jedna kronika - s pojmenováním "Kronika mateřské školy" - ve které se píše i o škole základní. Zřejmě existovala i kronika mapující období od vzniku školy do 1. 9. 1948 - ale zatím se nám ji nepodařilo, bohužel, nalézt. Kronika se píše i nyní - kdy škola funguje jako jeden právní subjekt s jedním ředitelstvím - zahrnujícím základní školu, mateřskou školu, školní jídelnu a školní družinu - pod názvem "Kronika" - kde zachycujeme dění všech "částí" naší ŠKOLY PRAPOŘIŠTĚ.